Pietų Korėjos virtuvė - neleis ištrokšti

Pietų Korėjos virtuvė – neleis ištrokšti

Valgome tam, kad gyventume – sako visi, kurie neskiria daug dėmesio savo mitybai ir pernelyg nesidomi galimybe ją paįvairinti egzotiškais kitų pasaulio virtuvių patiekalais. Vis dėl to kur kas svarbesni mūsų išgyvenimui yra skysčiai, tad reikėtų pasirūpinti, kad dienos racione atsirastų ne tik vandens ar įprastos arbatos – įdomesnius variantus visuomet pasiruošusi pasiūlyti Pietų Korėjos virtuvė.

Šioje šalyje arbatos buvo naudojamos dar gilioje senovėje, kadangi dar iš tų laikų yra išlikęs įprotis gerti įvairių žolelių, prieskonių ar net grūdų arbatas – jos buvo vartojamos ir tuomet, kai Pietų Korėjoje dar nebuvo naudojamas arbatmedis.

Pietų Korėjos virtuvė - neleis ištrokšti

Šiais laikais Pietų Korėjos virtuvėje dažniausiai yra geriama žalioji arbata ir įvairios jos variacijos, o išlikusios tradicijos siūlo specialias arbatas ar kitus gėrimus gerti įvairių švenčių ar apeigų metu – tuomet jos gali turėti ir daugiau gydomųjų savybių, negu įprastai.

Savo mėgstamą arbatą čia tikrai turėtų rasti kiekvienas – spragintos lelijų šaknys, kukurūzai ar ryžiai – tai tik keletas ingredientų, kurie yra naudojami ruošiant arbatą Pietų Korėjos virtuvėje.

Pietų Korėjos virtuvė - neleis ištrokšti

Kai kuriuos gėrimus, pagal Pietų Korėjos tradicijas, galima gerti tik per specialias šventes, tačiau pasitaiko ir išimčių. Viena iš jų – maistingas gėrimas, kuriam pagaminti yra naudojamas vanduo ir specialus žolelių mišinys. Šį gėrimą patartina gerti kasdien nuo tos dienos, kai prasideda tradicinė Tano šventė – esą jis leidžia lengviau išgyventi visus vasarą kamuojančius karščius.

Kitos šventės metu yra geriamas specialus gėrimas gwibalgisul. Išvertus šį pavadinimą į lietuvių kalbą, iš karto sužinotume atsakymą, kam šis gėrimas yra skirtas – „gėrimas klausai pagerinti“.

Pietų Korėjos virtuvė - neleis ištrokšti

Kad ir kaip bebūtų keista, Pietų Korėjos virtuvė turi ir ne vieną ypatingą alkoholio gaminimo receptą – vietiniai gyventojai tokius gėrimus gamina fermentuojant ryžius ar kviečius. Toks alkoholio paruošimo būdas taip pat yra atkeliavęs iš senų laikų ir siejasi su įvairiomis tradicijomis.

Fermentuotas alkoholis dažniausiai būna nestiprus, šiek tiek tirštas. Be to, jo gamybai dažnai būna naudojami įvairūs laukiniai augalai ar vaisiai. Balzamams ir trauktinėms gali būti naudojami chrizantemų ar persikų žiedai – tokių gėrimų skonis turėtų būti išties ypatingas.

Alaus gerbėjams būtinai reikėtų išbandyti bent keletą vietinių rūšių. Silpnesnis negu lietuviškas, labiau vandens skonio – tokius atsiliepimus dažniausiai išgirsite iš jau pabandžiusių. Bet juk kur kas geriau susidaryti savo nuomonę, ar ne?